Wszywka Alkoholowa

Rozpocznij nowe życie już dziś!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Wszywka Alkoholowa

Pokonanie alkoholizmu jest bardzo trudnym zadaniem. Choroba alkoholowa jest w dużej mierze schorzeniem natury psychologicznej i nie jest możliwe wyleczenie jej za pomocą środków farmakologicznych. Jednakże istnieją leki, które pomagają uzależnionym wejść na drogę ku trzeźwości. Takim środkiem jest disulfiram, który ma za zadanie spowodować awersję i wstręt do picia u pacjenta uzależnionego od alkoholu.
alcohol addiction

Czym jest wszywka alkoholowa?

Esperal jest najbardziej znanym określeniem na wszywkę alkoholową w Europie. Esperal jest lekiem, który zawiera substancją czynną disulfiram i był produkowany do 2009 roku. Obecnie implementujemy pacjentom ten sam preparat pod nazwą Disulfiram WZF. Disulfiram występuje również pod nazwami handlowymi: Antabuse
Wszywka alkoholowa jest metodą leczenia alkoholizmu polegającą na implementacji tabletek zawierających disulfiram – preparat, który blokuje enzym biorący udział w metabolizowaniu alkoholu. Wykorzystanie disulfiramu w leczeniu alkoholizmu jest terapią awersyjną, a więc taką, która ma za zadanie wywołać wstręt do alkoholu u osoby uzależnionej.
Zadaniem wszywki alkoholowej jest powstrzymanie pacjenta od spożywania alkoholu. Disulfiram działa poprzez hamowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, który odpowiada za przemianę toksycznego aldehydu octowego w mniej szkodliwy kwas octowy. Wskutek tego osoba zaszyta disulfiramem zaczyna odczuwać efekt silnego kaca zaraz po spożyciu alkoholu, którego intensywność jest od pięciu do dziesięciu razy silniejsza niż po normalnym wypiciu wysoko procentowych napoi.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wysokie stężenie aldehydu octowego, które obserwujemy u osób spożywających alkohol podczas terapii disulfiramem, wywołuje tzw. reakcję disulfiramową. Nasilenie tego zjawiska zależy od ilości wypitego alkoholu oraz może mieć łagodny lub ciężki przebieg. Objawy pojawiają się już w kilka lub kilkadziesiąt minut po spożyciu procentowych trunków i trwają do momentu, w którym alkohol zostanie wydalony z organizmu, a więc nawet do kilkunastu godzin.

Reakcja disulfiramowa objawia się poprzez szereg nieprzyjemnych objawów takich jak:

Therapist working with her group during session

Ciężkie reakcje disulfiramowe mogą obejmować także szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia symptomy takie jak

Implementacja wszywki alkoholowej w Zeus Rehab

W Zeus Rehab dokładamy wszelkich starań, aby implementacja wszywki alkoholowej odbywała się w przyjaznej i bezpiecznej dla Ciebie atmosferze. Nie oceniamy Twojego problemu alkoholowego i zachowujemy pełną anonimowość. Cechuje nas empatia, zrozumienie i pełna dyskrecja. Implementację wszywki alkoholowej przeprowadzamy w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym w sterylnych warunkach pod okiem doświadczonego lekarza.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.

Jak wygląda zabieg wszycia disulfiramu w Zeus Rehab?

1: Wywiad lekarski

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Tobą, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat Twojego problemu i relacji z alkoholem, stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków. Badamy cię alkomatem, aby upewnić się, że jesteś trzeźwy i aplikowany lek nie wejdzie w reakcję z alkoholem. Zapoznajemy Cię z działaniem preparatu oraz informujemy o możliwych skutkach ubocznych. W tym czasie podpisujesz zgodę na zabieg i zadajesz pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do zabiegu.

2: Implementacja disulfiramu

Zabieg wszycia disulfiramu odbywa się w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym. Na początku otrzymujesz znieczulenie miejscowe, dzięki któremu zabieg jest bezbolesny i zdecydowanie bardziej komfortowy. Lekarz aplikuje lek w pośladek podpowięziowo – jest to najskuteczniejsza metoda implementacji wszywki alkoholowej. Cała procedura trwa około 30 minut. Wszywka zaczyna działać natychmiast po opuszczeniu gabinetu i jej działanie utrzymuje się do 12 miesięcy.

3: Rekonwalescencja pozabiegowa

Po opuszczeniu naszej kliniki przez kilka dni musisz zażywać antybiotyk. Równocześnie zalecamy, abyś przez okres do 10 dni powstrzymał się od wzmożonej aktywności fizycznej, basenu, sauny, solarium, długich kąpieli. Wszystko po to, aby ograniczyć wystąpienie powikłań do minimum. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek efektów ubocznych powinieneś niezwłocznie skontaktować się z nami, abyśmy mogli zareagować tak szybko jak tylko to możliwe. Po około 14 dniach odwiedzasz nas kolejny raz w celu ściągnięcia szwów i kontroli obszaru poddanego zabiegowi. Oczywiście od razu po wykonaniu zabiegu zobowiązujesz się do utrzymania abstynencji od alkoholu.

Przed przystąpieniem do zabiegu implementacji wszywki alkoholowej pamiętaj o tym, żeby utrzymywać minimum 24-72 godzinną abstynencję od alkoholu!

Należy pamiętać, że disulfiram nie jest lekarstwem na alkoholizm. Jego stosowanie powinno odbywać się razem ze zmianą nawyków i psychoterapią. Dlatego w Zeus Rehab będziemy wspierać i motywować Cię do podjęcia leczenia odwykowego i skutecznego pokonania alkoholizmu w zaciszu naszej luksusowej rezydencji. Nasze doświadczenie pokazuje, że wszywka alkoholowa doskonale uzupełnia terapię alkoholową.

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.