Leczenia Uzależnienia Od Opioidów

Programy leczenia Opioidów mogą pomóc osobie w osiągnięciu długoterminowego powrotu do zdrowia.
OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Leczenie Opioidów

Odstawianie opiatów na własną rękę to zadanie niezwykle trudne. W ciągu naszej wieloletniej pracy z pacjentami uzależnionymi od opiatów zaobserwowaliśmy, że tylko mniej niż 5% z nich jest w stanie samodzielnie wyjść z nałogu. Należy zaznaczyć, iż głód opiatowy jest niezwykle silny, a symptomy odstawienia bywają tak intensywne, iż pomoc medyczna i wsparcie terapeutyczne są bardzo ważnym punktem do rozpoczęcia nowego życia.
Zeus Rehab jest wiodącym ośrodkiem leczenia uzależnienia od opiatów w Europie (UE). Posiadamy ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami uzależnionymi od opiatów. Zapewniamy pacjentom opiekę na wszystkich poziomach leczenia od odstawienia, przez wsparcie psychoterapeutyczne, aż po motywację po zakończeniu leczenia. Leczenie przeprowadzamy w zaciszu naszej ekskluzywnej rezydencji i luksusowym otoczeniu.
Nasz zindywidualizowany program leczenia uzależnienia od opiatów jest efektem wielu lat naszej pracy i obserwacji nałogu opiatowego. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje spersonalizowany plan leczenia oparty na jego osobistych potrzebach.

Program leczenia uzależnienia od opiatów w Zeus Rehab uwzględnia

Zeus Rehab dzieli leczenie uzależnienia od opiatów na 4 etapy

1: Detoks opiatowy
Odtruwanie opiatowe ma na celu oczyszczenie organizmu oraz pozbycie się symptomów odstawienia opiatów takich jak: bóle, skręty, niekontrolowana potrzeba zażycia opioidu przy jak najmniejszym dyskomforcie pacjenta. Detoks opiatowy to pierwszy krok w przełamaniu uzależnienia psychicznego i fizycznego od opiatów.
W Zeus Rehab detoks opiatowy przeprowadzamy w ekskluzywnych warunkach pod okiem doświadczonego lekarza i pod 24h/7 nadzorem pielęgniarskim. W zależności od stopnia uzależnienia, predyspozycji osobistych pacjenta oraz rodzaju zażywanego opiatu, pełna detoksykacja opioidowa trwa od 10 do 14 dni.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.
2: Implementacja blokera opiatowego Naltreksonu – wszywki narkotykowej
Naltrexone Pellet jest blokerem receptorów opioidowych. Implementacja Naltreksonu pozwala na zachowanie pełnej abstynencji od opiatów. Naltrekson likwiduje odczuwanie głodu narkotykowego, a w przypadku zażycia opiatów likwiduje ich działanie euforyzujące. Zabieg implementacji wszywki narkotykowej wykonuje nasz doświadczony lekarz. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
3: Terapia uzależnienia od opiatów
Pacjenci, którzy pozostają w abstynencji od opiatów zostają skierowani na terapię stacjonarną lub ambulatoryjną w naszej klinice. W tym czasie poznajemy mechanizmy i przyczyny, które miały wpływ na rozwój nałogu od opiatów. Uczymy pacjenta w jaki sposób radzić sobie z pokusami zażycia narkotyku i jak odnaleźć się w nowej, trzeźwej rzeczywistości. W swojej praktyce stosujemy 360-stopniowe podejście terapeutyczne. Usprawniamy umysł, ciało i duszę.
4: Opieka po zakończeniu leczenia
Wsparcie po zakończeniu leczenia ma na celu zapobiec nawrotom do zażywania opiatów. Każdy kto podejmie się leczenia uzależnienia od opiatów w Zeus Rehab staje się częścią naszej społeczności i zawsze może liczyć na pełne wsparcie z naszej strony.

Jesteśmy częścią rodziny.
Przez całą drogę.

Wielu członków naszego zespołu terapeutycznego przeżyło uzależnienie, więc rozumiemy, przez co przechodzisz.