Leczenie uzależnienia od Kokainy

Pozwól nam zaopiekować się Tobą!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Leczenie Kokainizmu

Kokaina jest postrzegana jako narkotyk ekskluzywny, z wyższej półki. Wiele osób nie uważa jej za groźny środek uzależniający. Wręcz przeciwnie, traktowana jest jako używka rekreacyjna, która może dostarczać niezapomnianych wrażeń. Ze względu na swoją wysoką cenę, popularna jest w kręgach biznesowych, artystycznych, ludzi zamożnych, dzieci z bogatych domów. Mimo wszystko kokaina jest klasyfikowana jako substancja o dużym potencjale uzależniającym i wykazuje znaczny wpływ na życie psychiczne i fizyczne człowieka.

Jak wygląda kokaina?

Kokaina określana jest jako koks, biała dama, śnieg i występuje w postaci białego, sporadycznie żółtego, krystalicznego proszku. Narkotyk może być spożywany na różne sposoby, ale najczęściej przyjmuje się go poprzez wciąganie do nosa lub wcierania w dziąsła lub inne błony śluzowe.
Specyficzną odmianą kokainy jest crack, który może być przyjmowany tylko poprzez palenie. Crack to zazwyczaj biało-szara lub beżowa substancja o kształcie przypominającym kamyki, pakowana w fiolki lub foliowe woreczki.

Jak wygląda uzależnienie od kokainy?

Kokaina jest najbardziej znanym narkotykiem zaliczanym do grupy stymulantów, czyli środków pobudzających układ nerwowy. Działa stymulująco, euforycznie. Spożywanie kokainy zwiększa produkcję serotoniny i dopaminy, dwóch neuroprzekaźników odpowiadających za odczuwanie przyjemności. Efekt przyjęcia substancji pojawia się już kilka minut po jej zażyciu. Do częstych doświadczeń występujących przy jej stosowaniu należą:
Wiele osób sięga po kokainę w trudnych sytuacjach życiowych jako remedium na swoje bóle i stres. Niektórzy potrzebują nawet roku, żeby uzależnić się od kokainy. Ramy czasowe, które determinują nałóg zależą od częstotliwości przyjmowania narkotyku, ilości spożywanej substancji i metody jej zażywania.

Jakie są objawy uzależnienia od kokainy?

Nadużywania kokainy należy upatrywać głównie w zmianie zachowania i stylu życia. Osoby uzależnione od kokainy potrafią w ciągu kilku godzin zmieniać swoje oblicze o 180 stopni. Z jednej strony są nad wyraz pewni siebie, wygadani, przebojowi i bardzo efektywni. Drugie oblicze związane jest z zaprzestaniem działania kokainy i wiąże się z pogorszeniem nastroju, widocznymi lękami, podminowaniem.
Niektóre z syndromów nałogu kokainowego to:
Często dawne nawyki osoby z problemem kokainowym zmieniają się nie do poznania. Przykładowo ktoś zawsze był zadbany i dobrze ubrany, a teraz rzadko się kąpie lub dba o pielęgnację i higienę osobistą.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.
Innymi objawami uzależnienia od kokainy, na które warto zwrócić uwagę, są:

Jakie są skutki uzależnienia od kokainy?

„Magiczne” działanie kokainy trwa dość krótko. Po około 20-30 minutach natężenie jej efektu euforyzującego spada i rozpoczyna się gwaltowne obniżenie nastroju. Symptomy odstawienia kokainy nie są tak niebezpieczne i ekstremalne jak w przypadku zaprzestania spożywania alkoholu, opiatów czy benzodiazepin i w dużej mierze łączą się z sferą psychiczną człowieka. Do jednych z najczęstszych objawów odstawienia kokainy, które mogą wystąpić już krótko po ostatniej spożytej dawce, zalicza się:
Większość z powyższych symptomów ustępuje po okresie 7-10 dni od rozpoczęcia abstynencji, jednakże część z nich może objawiać się miesiącami jak np. głód kokainowy.
Zmiany osobowościowe wynikające z uzależnienia i odstawienia mogą się utrwalić na jakiś czas w zależności od intensywności i czasu trwania nałogu.
W przypadku osób uzależnionych od kokainy zalecane jest, aby poszukiwały pomocy w specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień.

Leczenie uzależnienia od kokainy w Zeus Rehab

W Zeus Rehab gwarantujemy ekskluzywne programy leczenia odwykowego pacjentów uzależnionych od kokainy. Przez wiele lat naszej praktyki udało nam się opracować unikatowe metody terapii. Kokaina uzależnia w największym stopniu psychicznie, dlatego naszym priorytetem jest złagodzenie i naprawienie szkód mentalnych wywołanych nałogiem. W przypadku długotrwałego nadużywania kokainy dochodzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych. W naszej placówce już w pierwszych dniach zdiagnozujemy schorzenia związane z uzależnieniem od kokainy i bezzwłocznie rozpoczniemy ich leczenie.
Leczenie przeprowadzamy w luksusowej rezydencji pod nadzorem najlepszych specjalistów.
Detoks kokainowy jest pierwszym etapem leczenia uzależnienia od kokainy. Podczas detoksykacji dobieramy indywidualny zestaw leków, kroplówek, minerałów niezbędnych do skutecznego odtrucia organizmu. Nasze działania zawsze prowadzimy w oparciu o szczegółową konsultację lekarską i wyniki badań laboratoryjnych. Pacjent przez 24h/7 znajduje się pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej.
Terapia kokainowa jest kolejnym krokiem na drodze pożegnania nałogu kokainowego. Podczas terapii poznajemy dogłębnie pacjenta i staramy się ukierunkować go w jaki sposób nauczyć się żyć bez narkotyku. Swoje działania opieramy na leczeniu 360-stopniowym, tzn. usprawniamy umysł, ciało i duszę. Każdy nasz plan terapeutyczny jest mocno zindywidualizowany tak, aby każdy z naszych pacjentów poczuł się wyjątkowo i bezpiecznie powrócił do zdrowia w luksusowych warunkach i pełnym empatii otoczeniu.
Alternatywą dla części pacjentów uzależnionych od kokainy jest implementacja wszywki narkotykowej, Naltreksonu. Naltrekson w ok. 80% blokuje euforyczne działanie kokainy oraz głód kokainowy. W Zeus Rehab przeprowadzamy zabiegi implementacji Naltreksonu przez doświadczonego lekarza.

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.