Leczenie Lekomanii

Pozwól nam zaopiekować się Tobą!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Leczenie Lekomanii

Środki farmaceutyczne są ratunkiem w wielu chorobach i dolegliwościach. Przynoszą ulgę, leczą i pomagają powrócić do zdrowia. Kiedy lekarz wypisuje receptę wydaje się, że przyjmowanie przepisanych leków jest w pełni bezpieczne i nie będą one szkodzić tak jak nielegalne narkotyki. Nic bardziej mylnego. Musimy pamiętać, że to co miało być lekarstwem, może stać się szkodliwe. Nadmierne stosowanie leków prowadzi do uzależnienia, które jest coraz częstszym problemem i ponosi ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, społeczne i rodzinne.

Co to jest lekomania?

Lekomania, inaczej zwana zależnością lekową, uzależnieniem od leków objawia się nadmiernym spożywaniem środków farmaceutycznych, które nie ma swojego uzasadnienia w rekomendacji lekarskiej. Długotrwałe spożywanie leku doprowadza do obniżenia skuteczności jego działania co powoduje, że pacjent zażywa go coraz więcej i więcej w celu otrzymania pożądanego efektu lub uniknięcia skutków jego odstawienia. Lekomania wiąże się z uzależnieniem psychicznym i fizycznym. Jest równie niebezpieczna jak alkoholizm i narkomania. W konsekwencji może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, a nawet przedawkowania i śmierci.

Jakie leki wywołują uzależnienie?

Nadmierne spożywanie praktycznie każdego środka farmaceutycznego może wiązać się z występowaniem zależności psychicznej. Uzależnienie psychiczne najczęściej wywołują:
Najgroźniejsze w skutkach są te leki, które łączą się występowaniem silnej zależności psychicznej oraz fizycznej i których odstawienie powinno zawsze odbywać się pod kontrolą lekarza. Zaliczamy do nich:

leki podchodne benzodiazpiny

niebenzodiazepinowe leki nasenne, tzw. Z-drugs

Jakie są objawy lekomanii?

Wykrycie uzależnienia od leków jest bardzo trudne, ponieważ nigdy nie wiemy czy chory zażywa kolejne dawki ze względu na zalecenia lekarza, czy są to nadprogramowe porcje podyktowane rozwojem nałogu.
Najczęstsze symptomy lekomanii:

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.

Leczenie uzależnienia od leków w Zeus Rehab

W Zeus Rehab w pełni rozumiemy i żywimy ogromną empatię wobec osób uzależnionych od leków. Kierujemy się zasadą, aby nigdy nie oceniać i nie gloryfikować Twojego uzależnienia. Zawsze działamy z zachowaniem absolutnej prywatności i dyskrecji.
Naszym zadaniem jest dowiedzieć się jak najwięcej o Tobie. Pragniemy zrozumieć jaka jest Twoja relacja z konkretnym lekiem i poznać przyczyny, które miały wpływ na rozwój uzależnienia u Ciebie. Naszą misją jest uwolnić Cię ze szponów nałogu i przywrócić harmonię w Twoim życiu.
Podczas leczenia, które odbywa się w zaciszu naszej luksusowej rezydencji rozpoznajemy przyczyny i skutki uzależnienia poprzez pełną 360-stopniową analizę stanu zdrowia. Następnie leczymy całą Twoją osobę – umysł, ciało, duszę.
360-stopniowa ocena stanu zdrowia:
360-stopniowe leczenie lekomanii:
W Zeus Rehab leczenie lekomanii dzielimy na 3 główne etapy:
  1. Detoks lekowy, odtruwanie organizmu
  2. Terapia odwykowa od leków
  3. Wsparcie po leczeniu – utrzymanie abstynencji
Efektywne leczenie lekomanii wiąże się z połączeniem dwóch procesów niezbędnych w pożegnaniu uzależnienia. Mówimy tutaj o równoległym wdrożeniu detoksykacji i psychoterapii pacjenta.
Detoks lekowy ma za zadanie przerwać Twój ciąg lekowy. Podczas odtruwania będziemy powoli zmniejszać dawkę leku i zastępować ją alternatywnym środkiem farmakologicznym, który nie wywoła skutków ubocznych. Podczas detoksykacji usuniemy szkodliwe toksyny, które są produktem ubocznym metabolizmu leków. Poprawimy stan somatyczny Twojego organizmu. Zmniejszymy uczucie drażliwości i zdiagnozujemy współistniejące nałogowi schorzenia. Po przeprowadzonym odtruciu nie będziesz już musieć przyjmować leków, aby normalnie funkcjonować.
Już w trakcie prowadzonej detoksykacji wdrożymy terapię odwykową od leków. Zadbamy o Twoje zdrowie mentalne. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych psychologów i terapeutów zatroszczy się o udzielnie Ci profesjonalnej pomocy psychologicznej. Postaramy się poznać jakie są motywy Twojej lekomanii. Wskażemy Ci drogi radzenia sobie z chęcią zażycia leków. Sprawimy, abyś odnalazł w sobie siłę i motywację do zmiany i działań, aby pokonać nałóg.
Przez cały okres terapii odwykowej od leków zadbamy o Twój komfort i zapewnimy Ci najlepsze warunki leczenia w 5* standardzie, z luksusowymi udogodnieniami.
Droga do wyzdrowienia przebiega zupełnie inaczej dla każdego chorego, ale równowaga psychiczna i poczucie wolności osiągnięte poprzez eliminację uzależniających leków jest jednym z największych sukcesów, na które możesz się zdobyć.
Dlatego w Zeus Rehab po zakończeniu leczenia pozostajemy nadal w kontakcie i ustalamy dalszy plan życia w trzeźwości i utrzymania zdrowia psychicznego. Po przekroczeniu drzwi naszej kliniki już nigdy nie pozostaniesz sam ze swoim problemem uzależnienia od leków. Jeśli nam zaufasz staniesz się członkiem naszej społeczności – ludzi szczęśliwych, spełnionych i wolnych od nałogów.

SKUTECZNIE LECZYMY UZALEŻNIENIE OD LEKOMANII

Diazepam-addiction-treatment-Icon

Leczenie uzależnienia od Diazepamu

Xanax-addiction-treatment-Icon

Leczenie uzależnienia od Xanaxu

Treating-Fentanyl-Addiction-Icon

Leczenie uzależnienia od Fentanylu

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.