Leczenie Alkoholizmu

Pozwól nam zaopiekować się Tobą!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Leczenie Alkoholizmu

Alkohol jest widoczny, społecznie akceptowany i obecny w wielu kulturach na całym świecie. W niektórych kręgach wydaje się być niemożliwy do uniknięcia. Przyjście dziecka na świat powszechnie jest celebrowane otwarciem butelki zawierającej procenty. Podobnie podczas toastu weselnego. Urodziny, imieniny, rocznica – kolejny powód, aby się napić. Powodzenie w biznesie lub pracy, podpisanie nowego kontraktu, awans – to wszystko skłania nas, żeby sięgnąć po coś mocniejszego.
Alkohol nie musi być celebracją każdej okazji – zacznij celebrować trzeźwe życie z nami
Alkoholizm jest chorobą bardzo podstępną i niebezpieczną. Może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku, rasy, pochodzenia, statusu społecznego czy zamożności. Alkoholicy często są potępiani i odrzucani przez społeczeństwo, co prowadzi do dalszej ich degradacji, izolacji i bezsilności. Uzależnienie wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także odciska swoje piętno na psychice chorego.

Jakie są sygnały uzależnienia od alkoholu?

Pierwszym krokiem w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu jest rozpoznanie uzależnienia przez chorego i zrozumienie, że to nałóg determinuje jego poczynania i przejął kontrolę nad jego życiem. Większość uzależnionych wierzy, że mogą kontrolować swoje picie i przestać pić w dowolnym momencie.
Leczenie alkoholizmu to długotrwały i złożony proces. W drodze do sukcesu niezbędne jest zaangażowanie pacjenta, ale także jego najbliższego otoczenia. Za skuteczność leczenia w dużej mierze odpowiada wsparcie rodziny, które powinno odbywać się pod nadzorem lekarza i szeregu ekspertów w specjalistycznym ośrodku leczenia alkoholizmu.
Często problemy z alkoholem mogą zdawać się nie do pokonania, ale z właściwą, kompleksową opieką i środowiskiem leczniczym można przezwyciężyć nawet najcięższe uzależnienie.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Zeus Rehab

W Zeus Rehab nie osądzamy Ciebie i Twojego problemu. Dbamy o Twój powrót do zdrowia poprzez empatię i holistyczne podejście. Gwarantujemy, że dyskrecja i prywatność są fundamentami naszych działań.
Naszym celem jest zrozumienie Twojej relacji z alkoholem. Poszukujemy pierwotnych motywów uzależnienia od alkoholu, ponieważ to co kryje się pod nimi jest kluczowe w zrozumieniu istoty nałogu. Podczas leczenia, które odbywa się w zaciszu naszej luksusowej rezydencji rozpoznajemy przyczyny i skutki uzależnienia poprzez pełną 360-stopniową analizę stanu zdrowia. Następnie leczymy całą Twoją osobę – umysł, ciało, duszę.
360-stopniowa ocena stanu zdrowia:
360-stopniowe leczenie alkoholizmu:

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.
W Zeus Rehab leczenie alkoholizmu dzielimy na 3 główne etapy:
  1. Detoks alkoholowy, odtruwanie organizmu 
  2. Terapia alkoholowa
  3. Wsparcie po leczeniu – utrzymanie trzeźwości
Detoksykacja alkoholowa jest pierwszym etapem, który pojawia się w trakcie leczenia alkoholizmu. Nadużywanie alkoholu wiąże się z brakami witaminowymi i elektrolitowymi, a jego nagłe odstawienie może zagrażać Twojemu życiu. Alkohol po pewnym czasie zaczyna uczestniczyć w Twoich procesach metabolicznych – dlatego Twój organizm potrzebuje go tak jak wody i pożywienia. Odtruwanie ma za zadanie w sposób bezpieczny i kontrolowany zakończyć ciąg alkoholowy oraz wyeliminować nieprzyjemne skutki zespołu abstynencyjnego.
Odtrucie alkoholowe w naszej klinice jest starannie zaplanowane i koordynowane przez naszego lekarza prowadzącego i psychiatrę oraz precyzyjnie nadzorowane przez nasz zespół pielęgniarek, który jest dostępny dla Ciebie przez 24h/7.
Terapia alkoholowa jest drugim, ale tak samo ważnym elementem w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Samo zakończenie detoksykacji nie gwarantuje sukcesu w leczeniu. W czasie terapii Twoim zadaniem jest uzmysłowienie sobie z jakimi problemami się zmagasz i jaki jest ich związek z alkoholem.
Podczas terapii skupiamy się na ustaleniu sposobów myślenia, odczuwania i zachowania, które oddziaływały na wystąpienie nałogu. Często to określone wzorce mają bezpośredni wpływ na strategię radzenia sobie w odpowiedzi na traumę, nieudane dzieciństwo, stres, nieszczęśliwe małżeństwo, problemy rodzinne, wyzwania w relacjach międzyludzkich i biznesie, czy odcięcie się od siebie i otoczenia. Terapia ma za zadanie uświadomić Ci jakie są korzyści z utrzymania abstynencji od alkoholu.
Droga do wyzdrowienia przebiega zupełnie inaczej dla każdego chorego, ale równowaga psychiczna i poczucie wolności osiągnięte poprzez eliminację alkoholu jest jednym z największych sukcesów, na które możesz się zdobyć.
Dlatego w Zeus Rehab po zakończeniu leczenia pozostajemy nadal w kontakcie i ustalamy dalszy plan życia w trzeźwości i utrzymania zdrowia psychicznego. Po przekroczeniu drzwi naszej kliniki już nigdy nie pozostaniesz sam ze swoim problemem alkoholowym. Jeśli nam zaufasz staniesz się członkiem naszej społeczności – ludzi szczęśliwych, spełnionych i wolnych od nałogów.
Zobacz też: Odwyk Alkoholowy

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.