Leczenie Narkomanii

Pozwól nam zaopiekować się Tobą!

OSIĄGNIJ TRZEŹWE ŻYCIE

Leczenie Narkomanii

Dla wielu zażywanie narkotyków wydaje się być nieszkodliwym sposobem ucieczki od trosk dnia codziennego. Jednak narkotyki uzależniają szybciej, niż mogłoby się to wydawać. Odciska to piętno na zdrowiu psychicznym i fizycznym człowieka, a także wpływa na jego relacje społeczne. Ci, którzy eksperymentują z narkotykami rzadko kiedy podejrzewają, że zostaną wciągnięci w szpony bardzo niebezpiecznego nałogu i będą zmuszeni do walki z nim. Jeżeli podejrzewasz, że jesteś jedną z takich osób, to nie znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia. Wiele milionów osób, takich jak Ty, szukało pomocy i udało im się wygrać z uzależnieniem, rozpoczynając szczęśliwe, wolne życie.

Czym jest narkomania?

Narkomania to uzależnienie od substancji psychoaktywnych, które wykazują działanie odurzające, euforyczne i przeciwbólowe. Mówimy o niej wtedy kiedy rekreacyjne przyjmowanie narkotyku przechodzi w fazę nałogu – przymusu jego zażywania. Uzależnienie przebiega bardzo podstępnie. Przyjmowanie substancji odurzającej prowadzi do zwiększonych wyrzutów dopaminy w naszym układzie nerwowym. Wraz z zwiększoną częstotliwością zażywania narkotyków nasze ciało przystosowuje się do funkcjonowania w innej rzeczywistości. Reakcja środków na organizm słabnie, co skutkuje zmniejszeniem wydzielania dopaminy oraz zminimalizowaniem występowania tzw. „haju narkotykowego”. W ten sposób buduje się tolerancja na środki narkotyczne. Uzależniony zaczyna przyjmować coraz więcej narkotyków w celu uzyskania tego samego stanu ekscytacji. Z czasem mechanizmy, które zaszły w organizmie chorego sprawiają, że nie potrafi on odnaleźć przyjemności w innych sprawach, które dotychczas sprawiały mu radość, takich jak jedzenie, seks, hobby, spotkania towarzyskie.

Jakie są sygnały uzależnienia od narkotyków?

Leczenie narkomanii jest procesem żmudnym i bardzo skomplikowanym. Jednakże prowadzone prawidłowo i w komfortowych warunkach może przebiegać sprawnie, bezboleśnie z dużym ładunkiem pozytywnej energii.

Fundamenty skutecznego leczenia uzależnienia od narkotyków to

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Zeus Rehab

W Zeus Rehab całkowicie rozumiemy i podchodzimy z dużą empatią wobec osób uzależnionych od narkotyków. Nigdy nie oceniamy i nie gloryfikujemy Twojego nałogu. Nasze działania są w pełni dyskretne.
Pragniemy dowiedzieć się jakie są pierwotne bodźce środowiskowe i społeczne, które przyczyniły się do rozwoju uzależnienia narkotykowego u Ciebie. Naszą misją jest uwolnić Cię ze szponów nałogu i przywrócić harmonię w Twoim życiu.
Podczas leczenia, które odbywa się w zaciszu naszej luksusowej rezydencji rozpoznajemy przyczyny i skutki uzależnienia poprzez pełną 360-stopniową analizę stanu zdrowia. Następnie leczymy całą Twoją osobę – umysł, ciało, duszę.
360-stopniowa ocena stanu zdrowia:
360-stopniowe leczenie alkoholizmu:

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.
W Zeus Rehab leczenie narkomanii dzielimy na 3 główne etapy:
  1. Detoks narkotykowy, odtruwanie organizmu
  2. Terapia narkotykowa
  3. Wsparcie po leczeniu – utrzymanie abstynencji

Detoks narkotykowy to pierwszy etap leczenia uzależnienia od narkotyków. Po długotrwałym przyjmowaniu substancji odurzających Twój organizm potrzebuje kompleksowego oczyszczenia. Odtruwanie ma na celu naprawienie szkód w Twoim ciele, które nastąpiły po zażyciu narkotyków oraz eliminacji symptomów narkotykowego zespołu abstynencyjnego. Proces detoksykacji nie tylko oczyszcza organizm z narkotyków, ale także zwalcza wszelkie bóle fizyczne i psychiczne, które towarzyszą abstynencji.

Odtrucie narkotykowe w naszej klinice jest starannie zaplanowane i koordynowane przez lekarza prowadzącego i psychiatrę oraz precyzyjnie nadzorowane przez nasz zespół pielęgniarek, który jest dostępny dla Ciebie przez 24h/7.

Terapia narkotykowa to kolejny krok w walce z nałogiem. Po przebytej detoksykacji jesteś już czysty, uczysz się życia w trzeźwości oraz poznajesz sposoby na nieuleganie pokusom spożywania narkotyków. Narkomania niejednokrotnie związana jest z trudnościami jakie spotkały Cię w Twoim życiu jeszcze zanim sięgnąłeś po narkotyk. Branie środków psychoaktywnych niejednokrotnie łączy się z chęcią zagłuszenia swoich myśli, przykrycia problemów. Podczas terapii poszukujemy pierwotnych motywów nałogu i staramy się przybliżyć profity jakie daje odstawienie narkotyków.

Droga do wyzdrowienia przebiega zupełnie inaczej dla każdego chorego, ale równowaga psychiczna i poczucie wolności osiągnięte poprzez eliminację narkotyków jest jednym z największych sukcesów, na które możesz się zdobyć.

Dlatego w Zeus Rehab po zakończeniu leczenia pozostajemy nadal w kontakcie i ustalamy dalszy plan życia w trzeźwości i utrzymania zdrowia psychicznego. Po przekroczeniu drzwi naszej kliniki już nigdy nie pozostaniesz sam ze swoim problemem narkotykowym. Jeśli nam zaufasz staniesz się członkiem naszej społeczności – ludzi szczęśliwych, spełnionych i wolnych od nałogów.

Zeus Rehab przeprowadza leczenie uzależnienia od takich narkotyków jak:

Zobacz też: Odwyk Narkotykowy

SKUTECZNIE LECZYMY UZALEŻNIENIE OD Narkomanii

Methamphetamine-Addiction-Icon

Leczenie uzależnienia od metamfetaminy

Drug-Addiction-Treatment-Icon

Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Leczenie uzależnienia od marihuany

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.