Leczenie Uzależnienia od Leków Nasennych (Z-drugs)

Pozwól nam zaopiekować się Tobą!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

uzależnienie od leków Nasennych (Z-drugs)

Sen to zdrowie. Podczas snu regeneruje się układ nerwowy, wzmacnia układ odpornościowy, wyrównuje się ciśnienie krwi oraz wycisza się nasza psychika. Jest to inny stan świadomości, podczas którego dochodzi do odnowy naszego organizmu. Po w pełni przespanej nocy jesteśmy wypoczęci, mniej drażliwi, mamy więcej energii i stajemy się bardziej produktywni w ciągu dnia. A co jeśli sen nie nadchodzi?
Jeśli którąś noc z kolei nie jesteś w stanie usnąć na pewno wybierzesz się do lekarza w celu znalezienia antidotum na swoją dolegliwość. Bardzo często wypisze Ci on tabletki o działaniu nasennym z grupy tzw. Z-drugs, abyś bezpiecznie przespał całą noc. Jednakże w przypadku przyjmowania tej grupy leków istnieje ryzyko uzależnienia, o którym możesz nie zdawać sobie sprawy.

Czym są leki nasenne Z-drugs?

Zolpidem, zopiklon i zaleplon to niebenzodiazepinowe leki nasenne, powszechnie określane jako Z-drugs. W większości Z-drugs przepisywane są w schorzeniach związanych z leczeniem bezsenności ze względu na ich szybki początek działania i krótki okres półtrwania. Podobnie jak ich odpowiedniki z grupy benzodiazepin, Z-drugs również działają na receptor GABA naszego mózgu.
Z-drugs generalnie obejmują szeroką klasę niebenzodiazepinowych leków, wśród których rozróżniamy przede wszystkim:
Zolpidem został pierwotnie stworzony, aby być tak samo skutecznym medycznie jak benzodiazepiny (Xanax, Diazepam), ale wykazywać mniejszy potencjał uzależniający. Jednakże, chociaż często wymaga to więcej czasu, przyjmowanie zolpidemu rozwija zależność psychofizyczną i może powodować tak samo niebezpieczne konsekwencje jak zażywanie benzodiazepin.
Twórcy zolpidemu reklamowali go jako bezpieczniejszą i mniej uzależniającą alternatywę dla benzodiazepin. Z tego powodu wiele osób, które przyjmuje zolpidem nie zdaje sobie sprawy z jego potencjału uzależniającego.

Jak przebiega uzależnienie od Z-drugs?

Z-drugs powinny być przepisywane tylko do krótkotrwałego stosowania. Zażywanie preparatów powyżej 2 do 4 tygodni wiąże się z rozwojem zależności psychicznej i fizycznej, która objawia się niemożnością zaśnięcia bez stosowania leków.
Uzależnienie fizyczne od Z-drugs może rozwinąć się już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia kuracji lekiem, bez względu na to czy pacjent stosuje się do zaleceń lekarza, czy nadużywa preparatu. Nałóg od zolpidemu charakteryzuje się rozwijającą się tolerancją na działanie preparatu, wskutek czego chory potrzebuje coraz większych dawek substancji, aby odczuć ten sam efekt. Typowe dla uzależnienia jest również występowanie objawów odstawiennych, które pojawiają się jak tylko pacjent zmniejszy dawkę zolpidemu lub zaprzestanie go przyjmować.
Z czasem potrzeba zażywania zolpidemu staje się pełnowymiarowym uzależnieniem, które objawia się: tolerancją, zespołem odstawienia, upośledzoną kontrolą zażywania preparatu, nadużywaniem kompulsywnym oraz kontynuacją przyjmowania leku, pomimo zauważenia jego negatywnego działania na życie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu z lekami nasennymi do momentu, w którym nie są w stanie usnąć bez ich stosowania.
Symptomy uzależnienia od leków nasennych Z-drugs:
W większości przypadków uzależnienie od zolpidemu rozwija się z powodu krótkotrwałego leczenia zaburzeń snu. Niektórzy pacjenci lekceważą ryzyko uzależnienia, ponieważ zolpidem został przepisany przez lekarza i pomaga im szybko i łatwo przespać noc. Po kilku tygodniach stosowania preparatu obserwuje się pogłębienie problemów ze snem, ponieważ chory nie jest w stanie spać i normalnie funkcjonować bez przyjmowania dużych dawek leku.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.
Skutki uboczne leków nasennych Z-drugs
Nadużywanie leków nasennych wiąże się z występowaniem szeregu działań niepożądanych. Do najbardziej niepokojących zalicza się parasomnie, podczas których osoba uzależniona może prowadzić samochód, uprawiać seks, lub wykonywać inne czynności w czasie trwania snu. Takie przypadki są bardzo niebezpieczne. Chorzy nie pamiętają o zdarzeniach i działaniach, które miały miejsce w ich życiu. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do groźnych wypadków, obrażeń, a nawet śmierci.
Innymi typowymi skutkami ubocznymi nadużywania Z-drugs są:
Symptomami przedawkowania leków nasennych są

Leczenie uzależnienia od leków nasennych Z-drugs w Zeus Rehab

Brak snu wywołuje zakłócenia w jakości życia. Ludzie desperacko szukają snu, którego potrzebują. W Zeus Rehab rozumiemy Twój problem i żywimy wielką empatię wobec osób uzależnionych od leków nasennych (zolpidemu, zopiklonu i zaleplonu). Jesteśmy wiodącym ośrodkiem leczenia uzależnień w Europie (EU). Leczenie przeprowadzamy w zaciszu naszej ekskluzywnej rezydencji i luksusowym otoczeniu.
Podczas leczenia w Zeus Rehab zapewnimy Ci opiekę na wszystkich poziomach leczenia od detoksykacji i odstawienia leków nasennych, przez wsparcie psychoterapeutyczne, aż po motywację po zakończeniu leczenia. Spersonalizowany program terapeutyczny oprzemy na całej Twojej osobie, analizując: Twój styl życia, dietę, stan zdrowia, przyzwyczajenia, przeszłość oraz rodzaj i stopień nałogu.
Detoks od leków nasennych Z-drugs wspomagany medycznie jest wskazany w przypadku odstawienia zolpidemu. Odtruwanie na własną rękę jest niebezpieczne i bardzo trudne. W Zeus Rehab podczas detoksykacji otrzymasz 24h/7 opiekę naszego doświadczonego i pełnego empatii personelu medycznego. Objawy odstawienia leków nasennych zmniejszają się lub znikają w ciągu 1 lub 2 tygodni, ale mogą utrzymywać się dłużej. Spersonalizowany i szczegółowy plan Twojej detoksykacji od leków nasennych będzie zależał od:
Stacjonarna terapia odwykowa jest kolejnym etapem Twojego leczenia uzależnienia od leków nasennych. W trakcie Twojego zindywidualizowanego programu terapeutycznego nauczysz się zdrowych strategii radzenia sobie z pokusą sięgnięcia po środek uzależniający. Dzięki naszej zintegrowanej kombinacji terapii posiądziesz umiejętności niezbędne w skutecznym powrocie do zdrowia i zaczniesz radzić sobie z trudnościami, które sprowokował nałóg. Będziesz w stanie rozpoznać mentalne i emocjonalne motywy, które doprowadziły do Twojego uzależnienia i przepracujesz je w wysoce współczującym i wspierającym środowisku.
W trakcie trwania leczenia uzależnienia od leków nasennych (zolpidemu, zopiklonu, zaleplonu) w Zeus Rehab uczynimy wyjście z nałogu łatwym, bezpiecznym i skutecznym. Wprowadzimy zdrowe praktyki w Twoim stylu życia. Zadbamy o naprawę higieny snu – zaczniesz chodzić spać i budzić się o tej samej porze. Ponadto zadbamy, abyś czuł się całkowicie bezpiecznie podczas pobytu u nas. Dlatego Twoja sypialnia będzie tak relaksująca jak to tylko możliwe, a Twój pobyt odbędzie się w 5* pokoju.
Zaczniesz prowadzić satysfakcjonujące życie, w którym czujesz się dobrze bez konieczności stosowania leków nasennych.

Leczymy:

Uzależnienie od zolpidemu (Stilnox, Nasen, Ambien, Zolpic, Edluar, Intermezzo, Zolpimist)

Uzależnienie od zopiklonu (Dobroson, Imovane, Lunesta)

Uzależnienie od zaleplonu (Morfeo, Sonata)

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.