Naltrexone Implant

Rozpocznij nowe życie już dziś!

OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

Naltrexone Implant

Problem nadużywania alkoholu i opioidów jest jednym z największych problemów zdrowotnych wśród ludzi na całym świecie. Wzrost liczby osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych wiąże się z wyszukiwaniem coraz to nowszych i skuteczniejszych metod na przerwanie rozszerzającej się epidemii. Naltrekson jest pierwszym lekiem, który został zatwierdzony jako skuteczny środek farmakologiczny w leczeniu szerokiego spectrum uzależnień od heroinizmu, przez alkoholizm, aż po patologiczny hazard i seksoholizm włącznie.
unhappy young woman

Czym jest Naltrexone?

Naltrexone należy do grupy leków znanych jako blokery opioidowe, antagoniści opioidowi. Jego działanie opiera się na blokowaniu receptorów opioidowych w mózgu, dzięki czemu hamuje euforyzujący efekt, który następuje po spożyciu alkoholu lub opioidów. Naltrekson zmniejsza także głód na zażywanie substancji psychoaktywnych.
Naltrexone występuje w postaci:

Czym jest Naltrexone Implant?

Naltrexone Implant jest specjalistycznie opracowanym, wysterylizowanym granulatem, zawierającym 1000 mg Naltreksonu, który podczas drobnego zabiegu chirurgicznego zostaje wprowadzony podskórnie przez lekarza. Najczęstszym miejscem implementacji jest podbrzusze, ale lek może zostać zaaplikowany na plecach lub w pośladek. Implanty z Naltreksonu działają poprzez stopniowe uwalnianie leku w okresie do 100 dni od momentu implementacji. Implanty z Naltreksonu są całkowicie wchłaniane przez organizm, dzięki czemu nie ma potrzeby ich usuwania.
psychotherapy session indoors

Kiedy stosuje się Naltrekson?

Naltrekson jest lekiem, który stosuje się w leczeniu uzależnienia od alkoholu i opioidów. Zauważono również, że jest skuteczny w leczeniu innych uzależnień i może być stosowany w ich przypadku na wyraźne wskazanie lekarza.
Naltrekson w największym stopniu został przebadany pod kątem leczenia alkoholizmu i jest powszechnie stosowany w tym celu w Stanach Zjednoczonych. Lek modyfikuje sposób interakcji podwzgórza, przysadki mózgowej i nadnerczy w celu zmniejszenia ilości spożywanego alkoholu. Naltrekson blokuje pozytywne, wzmacniające działanie alkoholu, dlatego jest pomocny w zaprzestaniu lub ograniczeniu picia. Lek także redukuje ochotę na spożywanie alkoholu.

W przypadku leczenia uzależnienia od opioidów (Heroina, Tramadol, Oksykodon, Fentanyl, Morfina) Naltrekson wykazuje niemalże pełną skuteczność. Jako antagonista receptorów opioidowych blokuje działanie tychże receptorów w mózgu, dzięki czemu zażywane opioidy nie wykazują działania. Lek hamuje euforyzujące, przyjemne i przeciwbólowe działanie opioidów. Pacjent zaszyty Naltreksonem po przyjęciu opiatów nie odczuje ulgi ani nie doświadczy spotęgowanego wyrzutu endorfin. Naltrekson nie jest lekiem narkotycznym, w związku z czym zapobiega nawrotom. Jednakże przed rozpoczęciem kuracji Naltreksonem pacjent musi w pełni oczyścić swój organizm z opioidów i przejść kompleksowy detoks opioidowy.

W razie leczenia uzależnienia od innych narkotyków takich jak kokaina, amfetamina, mefedron, metamfetamina zaobserwowaliśmy skuteczne działanie Naltreksonu i rekomendujemy terapię z jego użyciem na wskazanie lekarza.

Naltrekson wykazuje swoją skuteczność w przypadku leczenia uzależnień behawioralnych takich jak patologiczny hazard czy seksoholizm. Kompulsywne zachowania zmniejszają się w trakcie trwania aktywności leku i powracają do swoich wartości wyjściowych po zakończonym czasie działania Naltreksonu.

Czym charakteryzuje się działanie implantu z Naltreksonu?

Leczenie z wykorzystaniem Naltreksonu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku pacjentów, którzy w przeszłości przerywali swoje leczenie, nie potrafili konsekwentnie przestrzegać planu leczenia, powracali do nałogu. Naltrekson jest lekiem, który zapobiega nawrotom.
Implant z Naltreksonu charakteryzuje się najwyższą skutecznością, ponieważ uniemożliwia przerwanie kuracji z jego udziałem. W przypadku stosowania tabletek doustnych z Naltreksonem, pacjent może celowo pominąć dawkę w przypadku pojawienia się silnego głodu narkotykowego lub alkoholowego. Obecność implantu, który przez cały czas pozostaje aktywny w organizmie pacjenta, efektywnie hamuje takie zachowania.
Niewątpliwą zaletą Naltreksonu jest fakt, iż organizm nie uodparnia się na jego działanie. Pomimo zaimplementowania dużej dawki Naltreksonu jest on uwalniany stopniowo i nie obserwuje się wzrastającej tolerancji na działanie leku. Wszywka hamuje doświadczenie tzw. haju narkotykowego oraz znacznie obniża odurzenie alkoholowe.
Należy zaznaczyć, iż Naltrekson blokuje receptory opioidowe, ale nie blokuje innych ośrodków nagrody w mózgu. Po implementacji leku nadal odczuwa się radość z innych aktywności takich jak aktywność fizyczna, seks, muzyka, itp.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.

Implementacja Naltrexone Implant w Zeus Rehab

W Zeus Rehab dokładamy wszelkich starań, aby implementacja Naltreksonu odbywała się w przyjaznej i bezpiecznej dla Ciebie atmosferze. Nie oceniamy Twojego nałogu i zachowujemy pełną anonimowość. Cechuje nas empatia, zrozumienie i pełna dyskrecja. Implementację Naltreksonu przeprowadzamy w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym w sterylnych warunkach pod okiem doświadczonego lekarza.

Jak wygląda zabieg implementacji Naltreksonu w Zeus Rehab?

1: Wywiad lekarski

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Tobą, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat Twojego uzależnienia, stanu zdrowia, przebytych chorób, przyjmowanych leków. Badamy cię alkomatem oraz wykonujemy test na obecność narkotyków, aby upewnić się, że aplikowany lek nie wejdzie w reakcję z substancjami odurzającymi. Zapoznajemy Cię z działaniem preparatu oraz informujemy o możliwych skutkach ubocznych. W tym czasie podpisujesz zgodę na zabieg i zadajesz pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do zabiegu.

2: Implementacja Naltreksonu

Implementacja Naltreksonu odbywa się w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym. Zabieg zaczyna się podaniem znieczulenia miejscowego przez lekarza. Kiedy tylko znieczulenie zacznie działać, lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, aby wprowadzić implant przez strzykawkę pod tkankę tłuszczową brzucha. Następnie nacięcie zostaje zszyte i nakładany jest jałowy opaturek. Zabieg trwa około 20-30 minut. Działanie implantu z Naltreksonu jest natychmiastowe i utrzymuje się do 100 dni od dnia zabiegu.

3: Rekonwalescencja pozabiegowa

Po opuszczeniu naszej kliniki przez kilka dni musisz zażywać antybiotyk. Równocześnie zalecamy, abyś przez okres do 10 dni powstrzymał się od wzmożonej aktywności fizycznej, basenu, sauny, solarium, długich kąpieli. Wszystko po to, aby ograniczyć wystąpienie powikłań do minimum. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek efektów ubocznych powinieneś niezwłocznie skontaktować się z nami, abyśmy mogli zareagować tak szybko jak tylko to możliwe. Po około 14 dniach odwiedzasz nas kolejny raz w celu ściągnięcia szwów i kontroli obszaru poddanego zabiegowi.

Naltrekson jest lekiem, który skutecznie wspomaga wychodzenie z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Jednakże wiemy, że naprawa Twojego zdrowia psychicznego wymaga czasu. Sam lek nie jest w stanie zmienić przeszłości, uleczyć traumy i naprawić relacji z bliskimi. Dlatego w Zeus Rehab będziemy wspierać i motywować Cię do podjęcia leczenia odwykowego i skutecznego pokonania uzależnienia w zaciszu naszej luksusowej rezydencji. Nasze doświadczenie pokazuje, że Naltrekson doskonale uzupełnia terapię uzależnień.

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.