Leczenie uzależnienia od opioidowych środków przeciwbólowych

Programy leczenia Leczenie uzależnienia od opioidowych środków mogą pomóc osobie w osiągnięciu długoterminowego powrotu do zdrowia.
OsIĄGNIJ TRZEżWE ZYCIE

uzależnienie od opioidów

Endorfiny są potocznie nazywane hormonem szczęścia. Nasz organizm wydziela je podczas śmiania się, uprawiania sportu, spożywania słodkich przekąsek. Potrafią tłumić odczuwanie bólu, poprawiają nastrój, wprowadzają w stan ekscytacji. Endorfiny są endogennymi opiatami – a więc takimi, które nasz organizm wydziela samoistnie. Niektórzy pragną doświadczyć zwielokrotnionego wyrzutu endorfin i osiągnąć spotęgowany stan euforii. W tym celu sięgają po opiaty – grupę środków narkotycznych o największym potencjale uzależniającym.
Opioid-Addiction-Treatment-Program-1
Opioidy to substancje odurzające, które łączą się z receptorami opioidowymi w mózgu w celu łagodzenia bólu. Należy zaznaczyć, iż opiaty wykazują bardzo silne działanie euforyczne co w krótkim czasie prowadzi do uzależnienia.
Opioidy obejmują zarówno grupę nielegalnych narkotyków takich jak: Heroina, opium, kompot, a także dostępnych na receptę leków: Morfina, Kodeina, Hydrocodone (Vicodin), Tramal, Oxycodone (Percocet, OxyContin), Oxydolor, Oxymorphone, Fentanyl, Metadon, Buprenorfina, Lean Sizzurp, Wockhardt, Paicodeine, Toseina, Diphergan, Makatussin, Thiocodin, Stilpane, Broncleer, Benylin, Lean Purple Drank, Kodeina z Prometazyną.
W niektórych przypadkach przyjmowanie opiatów przepisanych przez lekarza jest pomocne w leczeniu niektórych schorzeń. Jednakże zawsze sięganie po opiaty wiąże z ryzykiem występowania wielu działań niepożądanych.
Psychologist and young woman supporting depressed man during therapy

Krótkoterminowe zażywanie opiatów wiąże się z wystąpieniem

Długotrwałe zażywanie opiatów charakteryzuje się:

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać poufną konsultację dla siebie lub bliskiej osoby.

Jak przebiega uzależnienie od opiatów?

Opiaty wykazują bardzo duży potencjał uzależniający dlatego, że stymulują receptory opioidowe i układ nagrody w mózgu, a także zwiększają wyrzut endorfin. Stwarza to uczucie dobrego samopoczucia, a kiedy działanie opiatów przemija, wytwarza się nieopisana chęć ponownego wprowadzenia się w błogi i euforyczny stan – w ten sposób powstaje uzależnienie psychiczne od opiatów. Wraz z zwielokrotnieniem przyjmowania opioidów dochodzi do rozwinięcia się uzależnienia fizycznego. Opioidy zostają włączone do procesów metabolicznych człowieka. Struktura mózgu się zmienia, a ciało domaga się kolejnych dawek środka odurzającego. Podczas próby zaprzestania przyjmowania opiatów dochodzi do wystąpienia opioidowego zespołu abstynencyjnego, który wiąże się z szeregiem bardzo nieprzyjemnych symptomów, z których niektóre są niebezpieczne dla zdrowia i życia.
Głównym powodem, dla którego ludzie nie są w stanie odstawić opiatów jest niemożność poradzenia sobie z objawami ich odstawienia.

Objawy odstawienia opiatów

Największym zagrożeniem jakie niesie ze sobą uzależnienie od opiatów to ryzyko ich przedawkowania. Zgony spowodowane przedawkowaniem mają związek z oddziaływaniem opioidów na układ oddechowy.
Ryzyko przedawkowania opiatów zwiększają takie czynniki jak:
Objawy przedawkowania opioidów charakteryzują się:
Jakie są sygnały uzależnienia od opiatów?

Leczenia uzależnienia od opioidów w Zeus Rehab

Odstawianie opiatów na własną rękę to zadanie niezwykle trudne. W ciągu naszej wieloletniej pracy z pacjentami uzależnionymi od opiatów zaobserwowaliśmy, że tylko mniej niż 5% z nich jest w stanie samodzielnie wyjść z nałogu. Należy zaznaczyć, iż głód opiatowy jest niezwykle silny, a symptomy odstawienia bywają tak intensywne, iż pomoc medyczna i wsparcie terapeutyczne są bardzo ważnym punktem do rozpoczęcia nowego życia.
Zeus Rehab jest wiodącym ośrodkiem leczenia uzależnienia od opiatów w Europie (UE). Posiadamy ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami uzależnionymi od opiatów. Zapewniamy pacjentom opiekę na wszystkich poziomach leczenia od odstawienia, przez wsparcie psychoterapeutyczne, aż po motywację po zakończeniu leczenia. Leczenie przeprowadzamy w zaciszu naszej ekskluzywnej rezydencji i luksusowym otoczeniu.
Nasz zindywidualizowany program leczenia uzależnienia od opiatów jest efektem wielu lat naszej pracy i obserwacji nałogu opiatowego. Każdy z naszych pacjentów otrzymuje spersonalizowany plan leczenia oparty na jego osobistych potrzebach.
Program leczenia uzależnienia od opiatów w Zeus Rehab uwzględnia:

5. Detoks opiatowy

Odtruwanie opiatowe ma na celu oczyszczenie organizmu oraz pozbycie się symptomów odstawienia opiatów takich jak: bóle, skręty, niekontrolowana potrzeba zażycia opioidu przy jak najmniejszym dyskomforcie pacjenta. Detoks opiatowy to pierwszy krok w przełamaniu uzależnienia psychicznego i fizycznego od opiatów.

W Zeus Rehab detoks opiatowy przeprowadzamy w ekskluzywnych warunkach pod okiem doświadczonego lekarza i pod 24h/7 nadzorem pielęgniarskim. W zależności od stopnia uzależnienia, predyspozycji osobistych pacjenta oraz rodzaju zażywanego opiatu, pełna detoksykacja opioidowa trwa od 10 do 14 dni.

6. Implementacja blokera opiatowego Naltreksonu – wszywki narkotykowej

Naltrexone Pellet jest blokerem receptorów opioidowych. Implementacja Naltreksonu pozwala na zachowanie pełnej abstynencji od opiatów. Naltrekson likwiduje odczuwanie głodu narkotykowego, a w przypadku zażycia opiatów likwiduje ich działanie euforyzujące. Zabieg implementacji wszywki narkotykowej wykonuje nasz doświadczony lekarz. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

7. Terapia uzależnienia od opiatów

Pacjenci, którzy pozostają w abstynencji od opiatów zostają skierowani na terapię stacjonarną lub ambulatoryjną w naszej klinice. W tym czasie poznajemy mechanizmy i przyczyny, które miały wpływ na rozwój nałogu od opiatów. Uczymy pacjenta w jaki sposób radzić sobie z pokusami zażycia narkotyku i jak odnaleźć się w nowej, trzeźwej rzeczywistości. W swojej praktyce stosujemy 360-stopniowe podejście terapeutyczne. Usprawniamy umysł, ciało i duszę.

8. Opieka po zakończeniu leczenia

Wsparcie po zakończeniu leczenia ma na celu zapobiec nawrotom do zażywania opiatów. Każdy kto podejmie się leczenia uzależnienia od opiatów w Zeus Rehab staje się częścią naszej społeczności i zawsze może liczyć na pełne wsparcie z naszej strony.

CECHUJEMY SIĘ EMPATIĄ, ZROZUMIENIEM I NIEOPISANĄ DYSKRECJĄ

Zapraszamy Cię do naszej rezydencji, w której poczujesz się niezwykle bezpiecznie i komfortowo, a nasza kadra zadba o Twój spokój i anonimowość.