000000258902 - Nasz numer rejestracyjny w województwie mazowieckim

Leczenie seksoholizmu – fakty i mity

Seksoholizm to uzależnienie, z którym zmaga się coraz więcej osób. Leczenie takiego nałogu nie jest wcale proste – najczęściej wymaga pełnego wsparcia specjalistów. Na czym właściwie polega ten nałóg oraz co zrobić, by z niego wyjść? Odpowiadamy.

Jak groźny może być seksoholizm? Leczenie seksoholizmu, objawy i konsekwencje

Seksoholizm to uzależnienie, które – podobnie jak wiele innych, wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Nałóg ten określa się zazwyczaj jako nadmierny popęd seksualny. Osoba zmagająca się z tym problemem odczuwa przymus częstego wykonywania stosunków seksualnych bądź innych czynności o tym podłożu. 

W jaki sposób diagnozuje się seksoholizm? Objawy tego zaburzenia się dość specyficzne. Zazwyczaj wymienia się:

  • natrętne myślenie o czynnościach seksualnych, 
  • przymus odbywania stosunków seksualnych, 
  • nałogowy onanizm,
  • poczucie winy oraz silny spadek nastroju, który pojawia się już po stosunku seksualnym,
  • współżycie z wieloma partnerami – w tym również zupełnie przypadkowe relacje seksualne,
  • frustrację, agresję, a także złe samopoczucie w momencie niemożności wykonania czynności seksualnych.

Objawów może być znacznie więcej; zdarza się również, że występuje zaledwie jedna czy dwie z wymienionych. Diagnozę nałogu stawia lekarz, który zbiera od pacjenta szczegółowy wywiad.

Konsekwencje nieleczonego nałogu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużym zagrożeniem może być seksoholizm. Nałóg ten prowadzi nie tylko do poważnych zmian w strefie seksualnej, ale również w innych dziedzinach życia. Skupiając się wyłącznie na zaspokojeniu swojego popędu, osoby uzależnione od seksu mogą zaniedbywać swoją pracę, relację, a także inne ważne elementy codziennego życia. 

Seksoholizm może być prawdziwym wyzwaniem w głębszej relacji. Silna pokusa odbywania stosunku seksualnego kończy się często zdradą bądź ryzykownymi, często jednorazowymi aktami. Przygodny seks może doprowadzić do zarażenia się chorobą weneryczną bądź AIDS. Osoby myślące wyłącznie o tym, by zaspokoić swoje pragnienie, rzadko wykazują zdrowy rozsądek i odpowiednio się zabezpieczają. Konsekwencje takich działań mogą rzutować nie tylko na zdrowie, ale niekiedy również życie osoby uzależnionej. 

Seksoholizm – leczenie

Seksoholizm to uzależnienie, które można leczyć – trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób. Jak leczyć seksoholizm? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do ośrodka odwykowego. Jeśli zależy Ci na tym, by szybko uporać się z tym problemem oraz być jednocześnie odpowiednio zaopiekowanym, to Zeus Detox Rehab & SPA będzie doskonałym miejscem. Jako specjaliści w tej dziedzinie, oferujemy klientom kompleksowe usługi mające na celu leczenie seksoholizmu w sposób holistyczny. Leczymy więc zarówno ciało, jak i duszę i umysł – pełnia wyleczenia możliwa jest właśnie po uzdrowieniu tych trzech części każdego człowieka. 

Zapewnij sobie błyskawiczną regenerację w tym wyjątkowym, luksusowym i w pełni dyskretnym miejscu. Otoczenie przyrody oraz nieustanne wsparcie specjalistów – oto recepta na szybkie pozbycie się każdego nałogu. Zapraszamy – nasz ośrodek leczenia uzależnień czeka na Ciebie!

Wyszukaj swoje pytania

CZY KTOŚ BLISKI PRZEGRYWA WALKę Z

UZALEŻNIENIEM?

SZUKASZ RZETELNEJ POMOCY LUB

WSPARCIA EKSPERTÓW?

Całodobowa Infolinia Pomocy

MAsz PYTANIA?

UDOSTĘPNIJ NASZ BLOG NA TWOICH SOCIAL MEDIA

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email