000000258902 - Nasz numer rejestrowy Wojewody Mazowieckiego

Odwyk Alkoholowy

Couple talking about problems

Alkohol to jedna z najczęściej i najbardziej nadużywanych substancji odurzających na świecie. Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadza do znacznego pogorszenia psycho-fizycznego organizmu człowieka. Bez względu na to czy w Twoim życiu dochodzi do  regularnych ciągów alkoholowych czy do jednorazowego upijania się – za każdym razem nadmierne picie niesie ze sobą ryzyko i jest niebezpieczne dla Twojego zdrowia. 

Dobrą wiadomość stanowi fakt, iż w Zeus Rehab możesz skutecznie poddać się odwykowi alkoholowemu i efektywnie powrócić do życia w trzeźwości. Nie jest istotne jak bardzo bezsilny się czujesz i jak długo toczysz walkę z uzależnieniem – zawsze jest szansa na powrót do zdrowia. 

Odwyk alkoholowy Zeus Rehab 

Zeus Rehab oferuje możliwość podjęcia terapii alkoholowej w ekskluzywnych warunkach. Nasz pełen empatii oraz wysoko wykwalifikowany personel doskonale rozumie, że skutki nadużywania alkoholu są dalekosiężne – powodują poważne konsekwencje somatyczne, psychiczne i społeczne. W związku z tym nasze leczenie opieramy w dużej mierze na badaniu przyczyn i podłoża, które doprowadziły do rozwoju choroby alkoholowej. Pragniemy poznać Twoją historię, Twoje „ja”, co sprawiło, że alkohol zdołał zawładnąć Twoim życiem. Staramy się odkryć jakie warunki i okoliczności doprowadziły do nadmiernego picia – i skutecznie zająć się każdym z nich. 

Nasz program leczenia jest kompleksowy, obejmuje detoksykację alkoholową, leczenie stacjonarne i terapię, leczenie ambulatoryjne, a także opiekę i wsparcie po zakończeniu leczenia w placówce. 

Jakie są objawy i oznaki uzależnienia od alkoholu?

Uwaga: Powinieneś spełniać co najmniej 3 z poniższych kryteriów diagnostycznych w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

 • Zaprzeczanie, że twoje nawyki związane z piciem są problematyczne
 • Często upijasz się, co zwiększa ryzyko zatrucia alkoholem lub jego przedawkowaniem
 • Jesteś drażliwy i miewasz częste zmiany nastroju spowodowane piciem
 • Pijesz w ukryciu lub samotnie, co maskuje nadużywanie alkoholu przed innymi
 • Zachowujesz się ryzkownie lub niebezpieczne po spożyciu alkoholu
 • Zaniedbujesz obowiązki w domu, szkole lub pracy
 • Rozwija się u Ciebie tolerancja na alkohol, która charakteryzuje się zwiększonym spożyciem alkoholu potrzebnym do osiągnięcia tego samego stanu upojenia alkoholowego
 • Polegasz na alkoholu, aby funkcjonować „normalnie”
 • Miewasz nieprzyjemne lub ciężkie objawy odstawienia, jeśli spożywasz mniej alkoholu lub gdy całkowicie przestaniesz go pić
 • Traktujesz alkohol jako mechanizm radzenia sobie, zwłaszcza gdy pogarsza się Twój stan psychiczny
 • Poświęcasz znaczne środki pieniężne i dużo czasu na powrót do zdrowia po spożyciu alkoholu
 • Rezygnujesz z zajęć takich jak ulubione hobby lub sporty, które wcześniej sprawiały Ci przyjemność bez alkoholu
 • Używasz alkoholu w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach, takich jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu

Jakie są czynniki ryzyka popadnięcia w alkoholizm?

 • Uwarunkowania zdrowia psychicznego

Część osób traktuje alkohol jako lekarstwo łagodzące ich lęki, depresję. Z biegiem czasu doprowadza to do podwójnej diagnozy, która wskazuje na współwystępowanie alkoholizmu z innym zaburzeniem psychicznym.

 • Predyspozycje genetyczne

Badania wskazują, że geny są w połowie odpowiedzialne za ryzyko występowania choroby alkoholowej. Wyodrębnia się wiele genów, które przyczyniają się do rozwoju problemów z piciem – wyjaśnia to dlaczego uzależnienie od alkoholu występuje rodzinnie.

 • Czynniki społeczne

Żyjemy w kulturze picia alkoholu. Towarzyszy nam on w wielu ważnych okolicznościach i wydarzeniach. Picie stało się swego rodzaju rytuałem, który wydaje się nieunikniony dla wielu osób. Uwarunkowania społeczne sprzyjają rozwojowi nadmiernego upijania się.

 • Wiek pierwszego drinka

Według badań osoby, które rozpoczęły picie alkoholu przed ukończeniem 15 roku życia są bardziej podatne na rozwój choroby alkoholowej w późniejszym życiu. 

 • Stres lub trauma z przeszłości

Osoby, które zmagają się z nadmiernym stresem lub przeżyły coś traumatycznego bardzo często sięgają po alkohol jako remedium na ich ból psychiczny. 

Leczenie alkoholizmu 

Uzależnienie od alkoholu jest wyleczalne, a terapia alkoholowa w Zeus Rehab może Ci w tym pomóc. Nasze programy terapeutyczne są skuteczne i zindywidualizowane dla każdego pacjenta. Zapewniamy kompleksowy i bezpieczny plan leczenia, który charakteryzuje się specjalistyczną opieką, luksusowymi udogodnieniami, pięknym otoczeniem oraz pełną dbałością o prywatność pacjentów. 

W procesie leczenia alkoholizmu pierwszym etapem jest odtruwanie organizmu od substancji odurzającej. W tym celu przeprowadzamy kompleksowy detoks alkoholowy, który stanowi pierwszy krok w walce z nałogiem. 

Detoks alkoholowy jest niezwykle istotnym elementem odwyku, ponieważ po latach picia organizm nie potrafi poradzić sobie z odstawieniem alkoholu. Każda próba jego ograniczenia lub nagłe zaprzestanie jego spożywania doprowadza do wystąpienia szeregu nieprzyjemnych i niebezpiecznych dla zdrowia symptomów takich jak: biegunka, wymioty, kołatanie serca, przyspieszone bicie serca, bóle głowy, splątanie, a nawet drgawki i majaczenie. 

W przypadku braku kontroli lekarskiej powyższe objawy są bardzo szkodliwe dla organizmu, a niekiedy śmiertelne. W Zeus Rehab dbamy o to, aby każdy pacjent zakończył proces odtruwania alkoholowego bez uszczerbku na zdrowiu, zapewniając mu 24h/7 wsparcie współczującej i wykwalifikowanej kadry medycznej. 

Kolejnym etapem odwyku alkoholowego staje się stacjonarne leczenie w naszej klinice –  terapia alkoholowa, podczas której uczymy naszych pacjentów w jaki sposób przezwyciężyć głód alkoholowy Poznajemy dogłębnie każdego chorego i przygotowujemy go jak radzić sobie w przypadku wystąpienia pokusy napicia się alkoholu. Stosujemy metodę 360-stopniową w leczeniu alkoholizmu – leczymy umysł, ciało i duszę. W związku z tym oprócz zintensyfikowanych sesji psychoterapeutycznych dbamy o dobrostan mózgu i ciała naszych podopiecznych oferując im możliwość skorzystania z ekskluzywnych udogodnień jakie zapewnia nasza rezydencja. 

Po zakończeniu leczenia w naszej placówce pomagamy naszym pacjentom w stopniowej, ponownej aklimatyzacji do codziennej egzystencji. Motywujemy ich do utrzymania trzeźwości i osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego, szczęśliwego życia. Każdy kto podejmie się leczenia alkoholizmu w Zeus Rehab staje się częścią naszej społeczności i zawsze może liczyć na pełne wsparcie z naszej strony.

Wyszukaj swoje pytania

CZY KTOŚ BLISKI PRZEGRYWA WALKę Z

UZALEŻNIENIEM?

SZUKASZ RZETELNEJ POMOCY LUB

WSPARCIA EKSPERTÓW?

Całodobowa Infolinia Pomocy

MAsz PYTANIA?

UDOSTĘPNIJ NASZ BLOG NA TWOICH SOCIAL MEDIA

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email